Palmitoyl Oligopeptide : Bu peptidin amino asit dizisi, ciltte doğal olarak bulunan peptidlerinkine benzer, yani cilt onu tanır ve kolayca kullanabilir. Aynı zamanda nem tutma özelliğini geliştirerek cildin bariyerini güçlendirir ve cildin pürüzlü yerine esnek hissetmesini sağlar. Bir sinyal peptidi olarak cilde “daha genç” görünmesi için kollajen sentezinin başlamasının sinyalini verir.

Acetyl Hexapeptide-8 : Argireline olarak ta bilinir. Suyu bağlama ve cildi onarma özelliklere sahiptir. Nörotransmitter inhibe edici bir peptittir, yani ifade (mimik) kırışıklıkları hedef alır. Özellikle yeni oluşmaya başlayan çizgilerde çok iyi etki gösterir.

Palmitoyl Tetrapeptide-7 : Kollajen sentezlenmesini ve depolanmasını sağlar, elastin, hyalüronik asit, epidermal büyüme faktörleri (EGF) vb üretimini de tetikleyebilirler. Cildin kendisini daha hızlı yenilemesini sağlayarak, elastikiyetini geri kazanmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olurlar.

Trifluoroacetyl Tripeptide-2 : Çene hattını ve boynu yenilemeye yardımcı olur. Cildin sıkılığını ve elastikiyetini geri kazanmasını sağlar.

Amino asitler: Arginine, Aspartic Acid, Pca, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoléucine, Histidine, Phenylalanine