Hyaluronic Acid : Doğal olarak cildimizde bulunan ve kendinin 1000 katı kapasitede su çekme özelliğine sahip bir bileşendir. Formülde yer alan diğer aktifler için bir penetrasyon artırır.

Panthenol : Cildin suyu çekmesine ve ardından onu tutmasına yardımcı olan bir nemlendiricidir. Pantenolün cildimizin güçlü ve sağlıklı bir cilt bariyeri için önemli olan lipitleri üretmesine yardımcı olur.

Glycerin : Cildimizde de bulunan doğal bir nemlendiricidir. Cilt hücrelerimiz arasındaki ipidleri sağlıklı (sıvı kristal) bir durumda tutar, tahrişe karşı korur, bariyerin yenilenmesine yardımcı olur.

Sodyum PCA : Cildin nemli kalmasına yardımcı olan, cilde özdeş önemli bir bileşen ve harika bir doğal nemlendiricidir.

Allantoin: Sadece yatıştırıcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda cildi yumuşatır ve korur ve yara iyileşmesini hızlandırır.

Prebiulin: İnülin doğal bir nemlendiricidir, çevreden cilde su çeker ve böylece cildin nemli kalmasına yardımcı olur. İnülin aynı zamanda cilt üzerinde ince bir film oluşturarak cildi pürüzsüz hale getirerek cilt bakım maddesi görevi görür. Ayrıca kızarıklığa, kuruluğa ve yaşlanmaya neden olan faktörleri dengelemeye yardımcı olur.

Hydrolyzed Collagen: Bu büyük peptitler, su bağlayıcı maddelerdir ve cildi güzel ve pürüzsüz yapmaktır.

Hydrolite® 5 Green: Çok işlevli, ipeksi bir his yardımcı bileşeni. Geniş spektrumlu bir antimikrobiyal olarak kullanılır. Aynı zamanda çok iyi bir nemlendiricidir ve ürünün cilt üzerinde harika hissetmesine yardımcı olur. Koruyucularla sinerjik olarak çalışır ve güneşten koruyucuların su geçirmezliğini artırmaya yardımcı olur. Ayrıca formüle edildiği diğer aktif bileşenlerin etkinliğini artırmada büyük rol oynar.

Ceramide NP : İnsan derisinde bulunan versiyon ile aynı stereo-kimyasal yapıyı içeren saf seramidlerden biridir. Cildin doğal bariyerini desteklemeye yardımcı oldukları için hassas cilt tipleri için dahi harika bir bileşen olarak kabul edilir. Sağlıklı bir doğal bariyer oluşturarak tahriş, batma veya kuruluk gibi hassasiyet belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. Ceramide NP sadece kuru ve yaşlanan cildin doğal lipid bariyerini güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda cildin nem dengesini korur.