Glycolic Acid: Cildin yüzeyini nemli tutar, cildi ölü derilerden arındır ve pürüzsüz yapar, lekelerin rengini açar, cildin sıkılaşmasına yardımcı olur, cilde esneklik ve yumuşaklık verir, cilt tonunu aydınlatır, cildin daha canlı görünmesini sağlar, komedonlara iyi gelir, ince çizgilerin görünümünü hafifletir. Molekül boyutu diğer AHA türlerine göre daha küçük olduğu için en etkili sonuçları almamızı sağlar.

Malic Acid: AHA eksfolyantlarına dahil edildiklerinde iyi bir destekleyici olurlar ayrıca antioksidan etkileri vardır.

Lactic Acid:Cildin yüzeyini nemli tutar, cildi ölü derilerden arındır ve pürüzsüz yapar, lekelerin rengini açar, cildin sıkılaşmasına yardımcı olur, cilde esneklik ve yumuşaklık verir, cilt tonunu aydınlatır, cildin daha canlı görünmesini sağlar, komedonlara iyi gelir, ince çizgilerin görünümünü hafifletir.

Tartaric Acid: Ciltten ölü derilerin atılmasına yardımcı olsa da asıl görevi diğer asitlerin görevlerini daha iyi yerine getirebilmeleri için ihtiyaç duyduğu PH dengesini sağlamaktır.

Citric Acid: pH dengeleyici olarak kullanılır.

Pyruvic Acid: Antimikrobiyal, antioksidan, depigmentasyon ve sebostatik özelliklere sahip bir AHAdır. Ek olarak, nemlendirici bir etkiye ve yeni kolajen ve elastik liflerin oluşumunu uyarmak için büyük bir kapasiteye sahiptir; dermisin çok derin katmanlarına ulaşır. Lekeleri, izleri ve diğer cilt kusurlarını en aza indirir. Piruvik asit diğer peeling ajanlarının kullanımında görülebilecek, deride pullanma, yanma veya inflamasyon sonrası hiperpigmentasyona neden olmaz.

Salicylic Acid: SA'nın kimyasal yapısı aspirine çok benzer ve benzer tahriş önleyici ve iltihap önleyici etkiye sahiptir. Siyah noktalar üzerinde çok etkilidir.

Gluconolactone : Uzun vadede, cilt kalınlığının artması ve kırışıklıkların azalması gibi yaşlanma karşıtı faydalar sağlar. Bozulmuş cilt bariyerini onarmaya yardımcı olur. Antioksidandır ve cildi güneşe karşı daha hassas hale getirmez. Çok hassas, rozaseaya meyilli ciltlerde uygundur.

Lactobionic Acid : Laktobiyonik asit, glukonolaktonun kardeşi olarak bilinir. Ölü cilt hücrelerini nazikçe kaldırır ve cildinizi pürüzsüz ve eşit hale getirir. Nemlendirir ve cilt bariyerini destekler. Hassas ciltlerde kullanılabilir. Uzun vadede, yaşlanma karşıtı faydaları vardır ve antioksidandır.