Tocopheryl Acetate: Melazma hücrelerinin üretimini azaltır, UVB ışınlarının verdiği hasarı azaltır ve fotokarsinojenezi engeller. Vit C ile birleştiğinde, ikisi birlikte sinerji içinde çalışır, geniş spektrumlu koruma sağlar ve birbirinin etkinliğini ikiye katlar.

Panax Ginseng Root Extract: Kan dolaşımını iyileştirerek,cilt beslenmesini ve metabolizma aktivitesi artırır.  Ayrıca, güçlü antioksidan özelliklere sahip ginseng saponinleri (ginsenositler) olarak adlandırılan biyolojik olarak aktif bileşenler içerir.

Hamamelis Virginiana Extract: Anti-enflamatuar, antioksidan ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Aynı zamanda iyi bilinen bir vazokonstriktördür (kan damarlarını daraltır) ve ciltteki tahriş ve iltihapların azaltılmasına katkı sağlayarak, pürüzsüz bir görünüm sağlamaya yardımcı olur.

Hypericum Perforatum Extract: Halk arasında Sarı Kantaron olarak bilinir. Anti-enflamatuar, antioksidan ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Aynı zamanda iyi bilinen bir vazokonstriktördür (kan damarlarını daraltır) ve ciltteki tahriş ve iltihapların azaltılmasına katkı sağlayarak, pürüzsüz bir görünüm sağlamaya yardımcı olur.

Calendula Officinalis Flower Extract: Mükemmel bir yatıştırıcı, antienflamatuar ve antioksidan özellikler taşıyan flavonoidler içerir.

Algae Extract: Nemlendirici (cildin su çekmesine yardımcı olur), Yumuşatıcı (cildi pürüzsüz ve güzel hissettirir) ve Cilt düzenleyicidir. Antioksidanlar, antienflamatuar ajanlar, aljinatlar, polisakkaritler ve karotenoidler dahil olmak üzere pek çok biyolojik olarak aktif metabolitlerce zengin kaynaklara sahiptirler. Cilt yaşlanması, pigmentasyon ile mücadele etme ve ayrıca bir antimikrobiyal olarak çalışma konusunda büyük potansiyele sahiptir. Yan etkileri olmadan Retinol gibi çalışarak pürüzsüz bir cilt elde etmeye yardımcı olurlar.

Daucus Carota Sativa Root Extract : Havuç kökü özü, provitamin A içermesiyle bilinir. Güçlü bir antioksidan ve cildi yenileyici yeteneklere sahip olmasıyla ünlü bir moleküldür. E vitamini ve antioksidan ve bariyer onarıcı özelliklere sahip yağ asitleri içerir.

Betula Platyphylla Japonica Juice : Cildin nemi tutmasına ve cilt bariyer işlevini korumasına yardımcı olan bol miktarda amino asit, enzim, antioksidan ve mineral içerir. Hyaluronik asitten daha fazla nem sağlar. Cilt yenilenme sürecinin gece uykuya dalındığı zaman maksimum düzeyde gerçekleştiği göz önüne alındığında, gece kullanıldığı zaman hissedilen sonuçlar maksimum düzeyde olmaktadır. Huş suyu "hassas, tahriş olmuş veya pul pul dökülen ciltlerde, cildi yatıştıran ve bakım yapan bir bileşendir". Huş Suyu, cildinizin doğal güzelliğini iyileştirmeye yardımcı olur.

Salvia Officinalis Leaf Extract : Adaçayı yapraklarından elde edilen bu ekstrakt, güçlü antioksidan koruma özelliklerine sahiptir.