Salix Alba Bark Extract: Anti-inflamatuar doğal salisilatlar içerir. Salisin içeriği sayesinde, söğüt kabuğu genellikle salisilik aside doğal bir alternatif olarak lanse edilir. Antiseptik özellikler veren flavonoidler ve fenolik asitler de içerir.

Aloe Barbadensis Leaf Extract: Harika bir nemlendirici olmasının yanı sıra anti-enflamatuvar (salisilatlar, polisakkaritler, magnezyum laktat ve C-glukozil kromu) ve antibakteriyel bileşenlere sahiptir. Yara iyileşmesine ve cilt yenilenmesine yardımcı olur.

Momordica Charantia Fruit Extract :  Yapısında glikozitler, saponinler, alkaloitler ve sabit yağlar, triterpenler, proteinler ve steroidler gibi biyolojik olarak etkin bileşenler bulunur. Flavonoidler yara iyileşme sürecini teşvik etmek için; büzücü ve antimikrobiyal özellikleri sayesinde, yara yüzeyinde gerginliği azaltır ve epitelizasyon oranını artırır.

Tasmannia Lanceolata Fruit Leaf Extract : Çok güçlü bir aktif bileşen olan poligodial içerir. Bir anti-inflamatuar ajan gibi davranır, klinik çalışmalar tahrişleri, iltihapları, kaşıntıyı veya yanmayı yatıştırdığını göstermektedir. Tazmanya Biberi, güçlü anti-enflamatuar, anti-alerjik ve anti-mikrobiyal aktiviteye sahiptir. Yapılan in-vivo (gerçek insanlar üzerinde yapılan) testlerine göre, Tazmanya Biber Özü kaşıntı ve yanma hissini neredeyse anında (sadece 5 dakika sonra) büyük ölçüde (% 79 ve% 58 azalma) hafifletebilir.

Rosa Damascena Flower Water : Damaks gülü çiçeklerinden elde edilen çiçek suyudur, cildi sakinleştirir.