SWT-7™ H : Daha önce hiç görülmemiş bir etki mekanizmasına sahip aktif bir bileşendir.  Yenilikçi bir biyomimetik yolla hareket eden, doğal, yüksek teknoloji ile üretilmiş yaşlanma karşıtı bileşendir. Keratinositleri büyüme faktörü salınması için uyarır. Epidermisin rejenerasyonunu sağlar. 

Sodium Ascorbyl Phosphate: Güçlü bir in-vivo antioksidan ve serbest radikal temizleyicidir. Normal askorbik aside kıyasla formülasyonlarda üstün stabiliteye sahip bir C vitamini türevidir.

Stratum corneum'u geçer, daha derin cilt tabakasına nüfuz eden askorbik aside metabolize olur. STAY-C® 50, güçlü bir in-vivo anti-oksidan ve serbest radikal temizleyicidir ancak çalışmalar, etkinlik profilinin çok daha geniş olduğunu kanıtlamıştır. Daha iyi görünen bir cilt tonu için çalışır. Sadece gençlerin değil yetişkinlerin de yaşadığı cilt lekelerinin ve sivilcelerin görünümünü azaltır. Cildin güneş hasarı, akne ve hiperpigmentasyonunu iyileştirir. C vitamini, hiperpigmentasyonun belirginliğini azaltır. Aynı zamanda yorgun ve stresli cildi aydınlatır.

Ferulic Acid: Serbest radikallere karşı cildi koruyan «süpürücü kral» olarak adlandırılır. Ferulik Asit C Vitamini ve E Vitamini ile foto korumayı iki katına çıkaran ve cilt kanserine ve cilt yaşlanmasına karşı koruyan bir güç oyuncusu olarak ün kazanmıştır. Antioksidanlar tipik olarak bir veya iki tür serbest radikali hedefler. Bu nedenle antioksidanlar bir takımda daha iyi çalışır (bu serumda olduğu gibi). Ferulik Asit, üç serbest radikal formunu nötralize eder: nitrik oksit, süperoksit ve hidroksil radikali. Bu antioksidan kokteyl ile tam spektrum UV koruması elde ettiğiniz anlamına gelir. Güçlü antioksidan aktiviteye sahiptir. Tirozinaz aktivitesini inhibe eder.

Caffeine : Oldukça iyi cilt penetrasyon yeteneklerine sahip küçük, suyu seven bir moleküldür.  Antioksidan özelliklere sahiptir, serbest radikallerin oluşumunu azaltır ve hatta UV kaynaklı cilt kanserlerini önlemede dahi etkisi kanıtlanmıştır. Kan damarlarının mikrosirkülasyonunu iyileştirir. Çok yönlü ve biyolojik olarak aktif bir bileşendir.

Epigallocatechin Gallatyl Glucoside : Yeşil çay polifenolüdür. Güçlü antioksidan koruma ve anti-inflamatuar etki sağlar.

Gallyl Glucoside: Meşe yapraklarından gelen glikosile edilmiş bir gallik asit formudur (yani şeker molekülünü, glikozu gallik aside bağlama). Antioksidan ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

Propyl Gallate: Güçlü antioksidan etkiye sahip bir bileşendir.

Glutathione: Cildin sağlıklı ve genç kalmasında önemli bir rol oynar. Cildi aydınlatır ve aynı zamanda kırışıklıkları, ince çizgileri azalttığı ve cilt elastikiyetini iyileştirdiği bilinmektedir. Glutatyon çok kritik bir antioksidan olduğu için yaşlanmayı geciktirir ve daha uzun süre daha genç hissetmemize ve görünmemize yardımcı olmada önemli bir rol oynar. Oksidatif strese katkıda bulunabilecek ve vücudumuza zarar verebilecek toksinlerin birikmesini önler. 

Niacinamide: B3 Vitamini olarak da bilinen Niacinamide veya diğer ismi ile Nikotinik Asitin hücreler arası iletişimi sağlayan bir ajandır ve cilt için birden fazla yararı vardır.

Yapılan çalışmalarda Niacinamide’in yağlanma ve sivilcelenmeye yatkın ciltlerde anti enflamatuar etkisinden dolayı akneye ve rozasea ya eğilimli ciltlerde bu endişeleri giderici etkilerinin gözlendiği vurgulanmıştır. Topikal olarak (dıştan) uygulanan Niacinamide’in ciltteki seramidi ve serbest yağ asitleri oranlarını arttırdığı tespit edilmiştir. Protein (keratin) sentezinin arttırılmasını sağlayarak hücreler arası NADP düzeyinin arttırılmasına yardımcı olur. Bu şekilde ciltteki Trans Epidermal Su Kaybını (TEWL) azaltmaya ve dermisteki mikrosirkülasyonu düzenlemeye yardımcı olur.

Akne ve akne sonrası meydana gelebilen leke ve kızarıklıkları (enflamasyon sonrası hiperpigmentasyonlar olarak da adlandırılabilir) giderir.

Ayrıca yaşlanma ile birlikte meydana gelen cilt kırışıklığı ve çeşitli cilt hasarları endişeleri olan kişiler için cildin yüzeyini pürüzsüzleştirdiği ve foto yaşlanmayı inhibe ettiği için mükemmel bir anti aging (yaşlanma karşıtı) aktif ajandır.

Zinc PCA: Yağlı, akneye meyilli bir cilt için Zinc PCA «mutlaka deneyimlenmesi gereken" listesine alınması gereken aktiflerden biridir. İki harika molekülün sinerjik bir birleşimi: Çinko ve L-PCA.

Çinko kısmı, sebum üretimini normalleştirmeye ve sivilceye neden olan kötü bakterilerin çoğalmasını engellemeye yardımcı olur. L-PCA, pirolidon karboksilik asit anlamına gelir ve ciltte nemlendirme ve enerji süreçlerine yardımcı olan önemli bir moleküldür (aslında bir NMF, doğal bir nemlendirici faktördür). L-PCA sadece cildi nemlendirmek için değil, aynı zamanda çinkonun etkinliğini ve biyoyararlanımını artırmaya da yardımcı olur.

Alfa-arbutin: Hiperpigmentasyon üzerinde etkili olmasının yanı sıra, cildin genel parlaklığını iyileştirmeye yönelik etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Yapılan çalışmalar, alfa-arbutinin, daha iyi stabiliteye, daha uzun etkinliğe sahip olması ve insan cilt hücrelerine maruz kaldığında hassasiyet riski olmaması nedeniyle, saf doğal beta-arbutin formundan bu konuda daha etkili olduğunu göstermiştir.

Matrixyl 3000: Görünür bir kırışıklık önleyici etkinliğe sahiptir. İnce çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak cilt elastikiyetini artırır. Extracellular matriksin yeniden yapılandırılmasını destekleyerek, cilt kalitesinin gözle görünür şekilde iyileşmesine yardımcı olur.

Argireline: Kas hareketlerini yavaşlatır ve rahatlama sağlar. Var olan kırışıklıkların giderilmesine yardımcı oluğu gibi yenilerinin de oluşmasını engeller.